Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę z częściami aut skradzionych na terenie Europy

Data publikacji 20.05.2013

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów w związku z podejrzeniem o paserstwo podzespołów pochodzących z samochodów kradzionych na terenie Europy. W zlikwidowanej dziupli funkcjonariusze zabezpieczyli elementy karoserii i wyposażenia pojazdów oraz silniki i skrzynie biegów. Na podstawie zabezpieczonych części policjanci zidentyfikowali już 8 skradzionych aut, głównie marki BMW i Audi.

W wyniku przeprowadzonej w ostatnich dniach realizacji na terenie powiatu lwóweckiego, policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu działając wspólnie z funkcjonariuszami lwóweckiej komendy powiatowej i dolnośląsko – saksońskiej grupy Nysa, zatrzymali dwie osoby podejrzane o paserstwo podzespołów aut pochodzących z kradzieży. Zatrzymani, to mieszkańcy Lwówka Śląskiego, w wieku 22 i 26 lat.

Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli elementy karoserii i wyposażenia pojazdów oraz silniki i skrzynie biegów.

Prowadząc w tej sprawie dalsze czynności, funkcjonariusze zidentyfikowali już 6 skrzyń biegów i 4 silniki samochodowe pochodzące z 8 pojazdów - głównie marki BMW i Audi. Wartość ujawnionych strat szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 390 tys. złotych. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa części samochodowych. Teraz za czyny, o które są podejrzani, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego po 20 tys. złotych oraz dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policjanci zlikwidowali dziuplę z częściami aut skradzionych na terenie Europy

Opis filmu: dziuple, kradzieże, samochody, przestępczość samochodowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali dziuplę z częściami aut skradzionych na terenie Europy (format flv - rozmiar 15.86 MB)

Powrót na górę strony