Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ćwiczyli z ratownikami WOPR

Data publikacji 20.05.2013

Na pułtuskiej przystani odbyły się ćwiczenia ratownicze pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ćwiczeniach wzięło udział 25 ratowników. Wśród nich byli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Ćwiczenia te odgrywają istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa wypoczywającym nad Narwią.

W minioną niedzielę na przystani w siedzibie WPOR w Pułtusku odbyły się ćwiczenia ratownictwa wodnego. Zostały one zorganizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Pułtusku we współdziałaniu z Komendą Powiatową Policji w Pułtusku. W ćwiczeniach wzięli także udział funkcjonariusze z KPP w Pułtusku: asp. Rafał Kwiatkowski, sierż. szt. Rafał Morawski, sierż. szt. Jan Drejko oraz asp. Marek Balcerzak. Są oni członkami pułtuskiego WOPR.

Głównym celem ćwiczeń było radzenie sobie ze stresem i emocjami, nawiązanie kontaktu i udzielenie wsparcia poszkodowanym. Takie ćwiczenia ratownicy z terenu powiatu przeprowadzają, by jak najszybciej i jak najsprawniej przeprowadzić akcję ratunkową. Wszystko odbywało się pod czujnym, a zarazem krytycznym okiem instruktorów WOPR. Sześć trzyosobowych drużyn sprawdzało swoje umiejętności i przygotowanie do sezonu letniego.

Ćwiczenia składały się z trzech zadań: ewakuacja osoby poszkodowanej znajdującej się na łodzi wędkarskiej, ewakuacja osoby, która uległa wypadkowi podczas skoku do wody, rzucanie do oznaczonego celu rzutką rękawową. Całe zajęcia były punktowane. Na koniec ćwiczeń zostały one ocenione i podsumowane. Choć wszyscy podeszli do zajęć bardzo poważnie i wszyscy bardzo się starali, najlepszą tego dnia okazała się drużyna w składzie: Mariusz Osica, asp. Rafał Kwiatkowski oraz Siemek Łukasz. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone medalami. Wszystkim drużynom wręczono dyplomy.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony