Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 tys. zł za ustawienie przetargu

Data publikacji 20.05.2013

10 tys. złotych w zamian za ustawienie przetargu mieli obiecywać dwaj młodzi mężczyźni jednej z opolanek. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty prokuratorskie. Grozi im do 3 lat pozbawieni wolności.

Jak ustalili policjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Opolu, 9 maja kobieta, startująca w przetargu na wynajem jednego z lokali w Opolu, odebrała telefon od nieznanego jej mężczyzny, który w trakcie rozmowy zaproponował dogadanie się w sprawie przetargu. Mężczyzna miał  argumentować, że nie ma potrzeby podbijania ceny wynajmu lokalu i dawania zbędnego zarobku urzędowi. Następnego dnia, tuż przed samym przetargiem, dwaj podejrzani spotkali się z kobietą i zaproponowali jej, że za 10 tys. złotych nie będą podbijać ceny.

11 maja 34-latek z Opola został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości korupcyjnej. Tego samego dnia, na wezwanie funkcjonariuszy, zgłosił się kolejny mężczyzna podejrzewany w tej sprawie. Jest nim 23-letni mieszkaniec Opola.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu podejrzanym zarzutów. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Opole / tk)

Powrót na górę strony