Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne derby przy Śląskiej

Data publikacji 20.05.2013

Kolejna odsłona żużlowej rywalizacji pomiędzy gorzowską Stalą a Falubazem Zielona Góra przeszła do historii jako sportowe święto. Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu lubuskich derbów nie odnotowali żadnych incydentów i przypadków łamania prawa.

Chociaż dla kibiców żużla lubuskie derby rozpoczynały się z chwilą wejściem na stadion, to dla lubuskich policjantów przygotowania związane z zabezpieczeniem tego sportowego wydarzenia trwały już od kilku dni. Pomimo ogłoszonej już na początku tygodnia decyzji o tym, że zielonogórscy sympatycy czarnego sportu do Gorzowa się nie wybierają, funkcjonariusze wykonywali swoje obowiązki podobnie jak wcześniej. Policjantom zależało przede wszystkim na tym, aby wszyscy, którzy niedzielne popołudnie zdecydowali się spędzić na „Jancarzu”, mogli bezpiecznie się tam bawić, a także spokojnie wrócić do domu.

Priorytetem było zapewnienie sprawnego dojazdu w rejon stadionu oraz umożliwienie płynnego wyjazdu z okolic ul. Śląskiej. Nad realizacją tego zadania czuwali policjanci ruchu drogowego, którzy sprawnie kierowali ruchem. Dzięki pracy funkcjonariuszy, wspartej właściwym zachowaniem ze strony wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu kibiców, kolejne derby ziemi lubuskiej przeszły do historii jako bezpieczne, sportowe widowisko.

(KWP Gorzów Wlkp. / tk)

Powrót na górę strony