Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku z usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 20.05.2013

Białostoccy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta, który podejrzewany jest o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas awantury domowej zaatakował nożem swoją żonę. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustalają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 14.00 w jednym z mieszkań na osiedlu kawaleryjskim. Wtedy to dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku powiadomiony został o głośnej awanturze domowej, która akurat ma tam miejsce. Pod wskazany adres natychmiast skierowany został policyjny patrol. Tam funkcjonariusze na klatce schodowej znaleźli nieprzytomną i mocno krwawiącą kobietę. Od razu na miejsce wezwane zostało pogotowie, które zabrało będącą w ciężkim stanie 41-latkę do szpitala. Chwilę później mundurowi zatrzymali w mieszkaniu jej 39-letniego męża. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej podczas kłótni zaatakował żonę nożem zadając jej kilkadziesiąt ciosów. Dopiero, gdy kobiecie udało się wydostać na klatkę schodową, zaalarmowani hałasem sąsiedzi spłoszyli nadal atakującego napastnika.

39-latek trafił do policyjnego aresztu, okazało się że był trzeźwy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP Białystok / tk)

Powrót na górę strony