Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast tytoniu wysyłali butelki z wodą

Data publikacji 20.05.2013

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trudnili się sprzedażą fikcyjnego tytoniu. Zamawiany przez zainteresowanych towar wysyłany był w paczkach za pobraniem pocztowym. Rozczarowanie przychodziło w momencie, gdy odbiorcy zamiast zamówionej zawartości otrzymywali przesyłkę z butelką wody albo zużytymi ubraniami.Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli drogowej - policjanci zauważyli w zatrzymanym aucie kilka paczek przygotowanych do wysyłki. Zdenerwowany kierowca nie potrafił wyjaśnić dlaczego w paczkach zapakowane są bezwartościowe przedmioty. Gdy sprawa z oszustwem wyszła na jaw, 31-letni mieszkaniec Nowej Soli trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że 31-letni Dominik N. działał wspólnie z Maciejem W. Okazało się, że mężczyźni oszukiwali ludzi oferując do sprzedaży tytoń, który rzekomo mieli wysyłać za pośrednictwem pobraniowych przesyłek pocztowych. Zamiast tytoniu do paczek wkładali jednak butelki wypełnione wodą oraz zużyte ubrania. Nie była to pierwsza sprawa związana z nielegalnym działaniem zatrzymanych nowosolan. Na początku maja, w mieszkaniu jednego z nich nowosolscy funkcjonariusze zabezpieczyli 50 kg nielegalnego tytoniu. Z uwagi na to, że zatrzymani nie mieli możliwości wysyłania tytoniu, nie zaprzestali jednak oferowania go do sprzedaży.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 17 zarzutów. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli, sąd postanowił o zastosowaniu wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu. Sprawa jest rozwojowa. Za oszustwo podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony