Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała proboszczów

Data publikacji 22.05.2013

Policjanci zatrzymali 24-latkę, która oszukiwała proboszczów parafii na terenie powiatu bocheńskiego. Kobieta wyłudzała pieniądze, oferując sprzęt gaśniczy po zawyżonych cenach. Wobec zatrzymanej zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

20 maja 2013 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, na podstawie prowadzonych działań operacyjnych w sprawie oszustw polegających na oferowaniu do sprzedaży sprzętu gaśniczego po znacznie zawyżonych cenach proboszczom parafii, zatrzymali 24-letnią mieszkankę Chrzanowa. Jak ustalono, kobieta wyszukiwała w książce telefonicznej numery  telefonów do parafii z powiatu bocheńskiego po czym, podając się za pracownika Państwowej Straży Pożarnej, informowała o prowadzonej kontroli sprzętu gaśniczego w kościołach. Tłumaczyła, że w przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego konieczny jest zakup gaśnic i koców gaśniczych, które ona oferuje. W niektórych przypadkach, kiedy sprawczyni nie udawało się przekonać rozmówcy, oświadczała proboszczom, że jeśli nie będą posiadali takiego sprzętu zostaną ukarani grzywną.

Zatrzymanej na obecnym etapie przedstawiono zarzut doprowadzenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej proboszczów dwóch parafii do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wobec zatrzymanej zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. 

(KWP w Krakowie / mg) 

Powrót na górę strony