Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny dzień ćwiczeń Lubelskie 2013

Data publikacji 22.05.2013

Trwa drugi dzień ćwiczeń zgrywających w zakresie współdziałania organów administracji publicznej, służb, inspekcji i straży. Ich organizatorem jest Lubelski Urząd Wojewódzki. W dwudniowych ćwiczeniach, które odbywają się w powiecie puławskim zaplanowano udział funkcjonariuszy Straży Pożarnej, WSSE, pogotowia oraz Policji.

Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności organizacji wspólnych działań w tym prognozowanie, przewidywanie i planowanie efektywnego współdziałania służb. Bardzo istotnym celem jest również zgrywanie zarządzania kryzysowego w województwie lubelskim, doskonalenie współdziałania sił ratowniczych podczas zaistnienia sytuacji kryzysowej oraz weryfikacja procedur postępowania służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Scenariusz działań dotyczy kilkunastu epizodów. Dzisiaj o godz. 12.00 rozpocznie się kolejny, który dotyczył będzie głównie działania funkcjonariuszy policji. Będzie on przeprowadzony w budynku nieczynnego młyna przy ul. Zielonej 19. Wg scenariusza w budynku funkcjonuje nielegalna wytwórnia amfetaminy. W trakcie zatrzymania sprawców następuje rozszczelnienie pojemnika z nieznaną substancją (podejrzenie, że jest to substancja biologiczna – wąglik), a następuje skażenie wnętrza obiektu, a także przebywających tam osób. Po przybyciu na miejsce Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu oraz Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach, WIOŚ i Pogotowia Ratunkowego prowadzona jest pod nadzorem Policji ewakuacja osób skażonych z budynku.
 
(KWP w Lublinie / mj)

Film Kolejny dzień ćwiczeń Lubelskie 2013

Opis filmu: ćwiczenia, szkolenia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejny dzień ćwiczeń Lubelskie 2013 (format flv - rozmiar 7.08 MB)

Powrót na górę strony