Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne konie przeszły atestację

Data publikacji 23.05.2013

23 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej konie policyjne przeszły testy przydatności do różnych warunków służby. Zespół Konny Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy ma swoją siedzibę w Smardzewicach. Liczy aktualnie 7 koni i 6 funkcjonariuszy.

Policja konna funkcjonuje w Tomaszowie od 1994 roku. Początkowo miała ona charakter jedynie sezonowy, a jej działania  zapewniały bezpieczeństwo w rejonie Zalewu Sulejowskiego w okresie letnim.  Aktualnie jest formacją funkcjonującą cały rok. Konie wykorzystywane są również do służb na terenie  Łodzi podczas różnych imprez masowych. Tego rodzaju służba wymaga odpowiedniego przygotowania i przeszkolenia zarówno jeźdźców oraz koni.

Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. W tym roku atestacja koni odbywała  się   22 i 23 maja 2013 roku. Pierwsza cześć miała miejsce w Smardzewicach, drugą zaplanowano na terenie OPP w Łodzi. Specjalna komisja przyznaje co roku określony stopień uprawniający zarówno do służby patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu, jak i przy działaniach zespołowych z pododdziałami zwartymi prewencji przy imprezach masowych. Wszystkie zwierzęta zdały egzamin.

(KWP w Łodzi / mj)

Film Cechują się spokojem i opanowaniem, policyjne konie przeszły atestację

Opis filmu: konie, atestacja, zwierzęta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Cechują się spokojem i opanowaniem, policyjne konie przeszły atestację (format flv - rozmiar 8.87 MB)

Powrót na górę strony