Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowali milionowe straty w spółce z udziałem Skarbu Państwa

Data publikacji 24.05.2013

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie działania na szkodę szczecińskiej spółki z udziałem Skarbu Państwa. W związku z tym zatrzymani zostali trzej mężczyźni, w tym osoby pełniące funkcję w organach tej spółki, które dopuściły się działania na jej szkodę, powodując milionowe straty. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa zebrano  dowody wskazujące na to, że osoby, które wcześniej pełniły funkcję w organach tej spółki dopuściły się działania na jej szkodę. W powyższych okolicznościach prokurator nadzorujący śledztwo zarządził zatrzymanie podejrzanych o to: 53-letniego  Grzegorza K. przewodniczącego rady nadzorczej spółki, 70-letniego Stanisława N. byłego prezesa zarządu tej spółki oraz 29-letniego Marcina K., celem doprowadzenia ich do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Na początku tygodnia policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Szczecinie dokonali zatrzymania tych osób i przeprowadzili przeszukania, w trakcie których zabezpieczyli dokumenty, komputery oraz pieniądze na ewentualne zabezpieczenia majątkowe. Prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom m.in. zarzuty niegospodarności czyli wyrządzenie znacznej szkody majątkowej na rzecz podmiotu gospodarczego i przesłuchał w charakterze podejrzanych.

Proceder trwał ponad rok i w tym czasie sprawcy rozporządzali składnikami majątkowymi spółki, w sposób który nie miał uzasadnienia ekonomicznego i był niezgodny z zasadami racjonalnego gospodarowania. Sprawa wyszła na jaw po tym jak jeden z obecnych podejrzanych złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wskazując na przestępcze działania wyżej wymienionych mężczyzn, ale w zupełnie innej sprawie.  Śledczy prowadząc tamto  postępowanie trafili na ślad działań będących przedmiotem opisywanej sprawy.

Po czynnościach przeprowadzonych z podejrzanymi prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportów. W stosunku do podejrzanego Grzegorza K, na którym ciążą najpoważniejsze zarzuty prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 350 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony