Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Justyna Kozdryk – Mistrzynią Europy

Data publikacji 24.05.2013

Justyna Kozdryk - pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu wywalczyła w podmoskiewskim Aleksinie tytuł Mistrzyni Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. To jej kolejny sukces sportowy. Gratulujemy!

W rozgrywanych w Rosji mistrzostwach osób niepełnosprawnych Justyna Kozdryk rywalizowała w kategorii wagowej do 45 kilogramów. Podniosła sztangę o ciężarze 93 kg. Na podium Mistrzostw Europy obok Justyny Kozdryk stanęły Ukrainka Rayisa Toporkova oraz Rosjanka Larisa Berieva.

W tym roku, to już kolejne zawody, z których grójecka sportsmenka wróci z medalem. W marcu zajęła drugie miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc w zawodach sportowych zorganizowanych przez aktora Arnolda Schwarzeneggera. W odbywającej się w Stanach Zjednoczonych imprezie udział wzięli najsilniejsi sportowcy z całego świata.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też, jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

(KWP Radom / tk)

Powrót na górę strony