Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 75-letniemu kierowcy

Data publikacji 24.05.2013

Szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego uratowali 75-letniego mężczyznę, który zasłabł w samochodzie i uderzył w budynek. Tylko profesjonalne działanie mundurowych przywróciło funkcje życiowe u starszego pana.

Do zdarzenia tego doszło wczoraj rano przed godziną 8.00 w Szczecinie. Ulicą Potulicką w kierunku ulicy Sowińskiego jechał samochodem marki Ford Fiesta 75-letni mężczyzna, który w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, pobocze i uderzył w budynek.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali policjanci, którzy podjęli resuscytację kierowcy. Ocenili bowiem wstępnie, że 75-latek nie wykazuje jakichkolwiek oznak życiowych. Po chwili dojechała karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

W rozmowie z pasażerami pojazdu - rodziną mężczyzny - okazało się, że 75-latek zasłabł, prawdopodobnie miał zawał serca. W aucie obok kierowcy była jeszcze jego 40- letnia synowa z dwójką dzieci 6- i 7-latkiem. Na szczęście dzieciom nic się nie stało, ich mama trafiła do szpitala.

Tylko profesjonalne i szybkie działanie szczecińskich policjantów z wydziału ruchu drogowego uratowało życie tego starszego pana. Dzieci zostały przekazane pod opiekę ojca, są bezpieczne.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony