Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze

Data publikacji 24.05.2013

Policjanci z Gostynia zatrzymali podejrzanych o wyłudzenie haraczu od syna właściciela sklepu. Do zatrzymania pierwszego ze sprawców doszło w momencie, gdy ofiara przekazywała pieniądze napastnikowi. Jego wspólnicy uciekając bmw potrącili policjanta. Trzech z sześciorga zatrzymanych decyzją sądu trafiło do aresztu.

Do zdarzenia doszło 22 maja około godziny 19:30 w Kunowie, gmina Gostyń. Policjanci zostali powiadomieni, że nieznani sprawcy prawdopodobnie będą chcieli wymusić pieniądze od syna właściciela sklepu. Po otrzymaniu informacji na miejsce udali się kryminalni w celu potwierdzenia zgłoszenia. W momencie, gdy funkcjonariusze przebywali na zapleczu sklepu do środka wszedł mężczyzna, który zażądał wydania gotówki. Kryminalni przystąpili do działania, sprawca zaczął uciekać do zaparkowanego w rejonie sklepu samochodu marki BMW. Mężczyzna nie zdążył do niego dobiec, został zatrzymany przez policjantów. Gdy jeden z funkcjonariuszy próbował zatrzymać osoby siedzące w bmw, kierowca gwałtownie ruszył w kierunku policjanta i go potrącił. Ten użył broni. 

Niezwłocznie o zdarzeniu i uciekających bandytach powiadomiono jednostki w całym garnizonie wielkopolskim, zarządzono blokady dróg. Po niespełna trzech godzinach wpadli dwaj mężczyźni zamieszani w wymuszenie. Zatrzymani zostali w Lesznie przez miejscowych policjantów. Działaniami kierował osobiście Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

Przez całą noc i dzień śledczy pracowali nad sprawą, czego efektem były kolejne zatrzymania.

Łącznie do policyjnego aresztu trafili czterej mężczyźni i dwie kobiety. Wszyscy są mieszkańcami powiatu leszczyńskiego, mają od 17 do 39 lat. Dwoje z tych osób, kobieta i mężczyzna po przesłuchaniach zostali zwolnieni,. Pozostali mężczyźni usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Natomiast drugiej z kobiet zarzuca się pomocnictwo i podżeganie do przestępstwa. Dodatkowo kierowcy bmw przedstawiono zarzut czynnej napaści na policjanta. 

Dzisiaj miejscowy prokurator wystąpi z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Gostyniu o zastosowanie wobec 17-letniego Kacpra D., 22-letniego Adriana Ś. i 39-letniego Karola W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KWP w Poznaniu / mj)
 

Powrót na górę strony