Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa miesiące aresztu dla dwóch braci

Data publikacji 24.05.2013

Bydgoski sąd aresztował dwóch braci na okres 2 miesięcy. Podejrzani usłyszeli zarzut pobicia i gróźb karalnych. Na ich trop wpadli kryminalni z Koronowa. Teraz może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Koronowa zatrzymali dwóch braci podejrzanych o pobicie 24-latka. Do zdarzenia doszło wieczorem w niedzielę (19.05.2013) w miejscowości Borówno w rejonie plaży. Wtedy to chłopak podczas spaceru z dziewczyną mijając się z dwoma przechodniami został przez jednego z nich trącony ramieniem. Zwrócona im uwaga przerodziła się w sprzeczkę i groźby ze strony dwóch mężczyzn. Chwilę później młodzieniec został przez nich zaatakowany. Dwaj agresorzy zaczęli go bić rękoma po całym ciele. Mało tego jeden z napastników widząc, że pokrzywdzony próbuje się bronić wziął szyjkę rozbitej butelki i zadawał uderzenia w ramię. Mimo zadawanych ciosów pokrzywdzonemu udało się uciec od mężczyzn. O tym fakcie zostali zawiadomieni funkcjonariusze z komisariatu w Koronowie.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali podejrzewanych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że za tą sprawą mogą stać dwaj bracia. Do ich zatrzymania doszło w środę (22.05.2013). Obaj trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. 20 i 27-latek usłyszeli zarzuty pobicia, a także gróźb karalnych. Teraz może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (24.05.2013) policjanci z Koronowa doprowadzili dwójkę podejrzanych braci przed oblicze prokuratora. Oskarżyciel po przesłuchaniu zatrzymanych zwrócił się do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i aresztował 20 i 27-latka na 2 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Dwa miesiące aresztu dla dwóch braci

Opis filmu: pobicia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dwa miesiące aresztu dla dwóch braci (format flv - rozmiar 4.65 MB)

Powrót na górę strony