Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamierzali wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej

Data publikacji 25.05.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy sfingowali uszkodzenie mercedesa. Składając doniesienie na policję, zamierzali wyłudzić odszkodowanie z ubezpieczalni. Straty, jakie mogli spowodować, to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

22 maja br. funkcjonariusze zostali powiadomieni o uszkodzeniu samochodu znajdującego się na parkingu przy parku Grabiszyńskim we Wrocławiu. Auto miało powybijane szyby, reflektory i porozcinane siedzenia wewnątrz auta, a także pozostałe części tapicerowane. Zgłaszający, 23-letni mieszkaniec Wrocławia, twierdził, że tam pozostawione auto zostało przez nieznane osoby uszkodzone.

Policjanci, analizując informacje w tej sprawie oraz miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, zaczęli mieć wątpliwości co do autentyczności zawiadomienia. Funkcjonariusze szybko ustalili, że wszystko zostało sfingowane. Okazało się, że zgłaszający, wspólnie z bratem właściciela samochodu, w innym miejscu Wrocławia dokonali zniszczeń wewnątrz pojazdu, a następnie w parku Grabiszyńskim powybijali w aucie szyby i reflektory. Sprawcy zamierzali zgłosić szkodę w firmie ubezpieczeniowej, ponieważ liczyli na odszkodowanie. Straty, jakie mogli spowodować, to nawet kilkudziesiąt tysięcy złotych.

W tej sprawie zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności sprawy.

Za składanie składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony