Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przejechać policjanta - trafił do aresztu

Data publikacji 25.05.2013

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Giżycka, który podczas interwencji najpierw próbował rozjechać policjanta, później wyrzucił z samochodu pakunek, w którym mogły być narkotyki. Ostatecznie sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, a policjant po badaniach lekarskich wrócił do domu. Kilkusetgramowy pakunek trafił do laboratorium kryminalistycznego KWP w Olsztynie, gdzie trwa ekspertyza zawartości.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.00 w Giżycku na ul. Jagiełły. Policjant z wydziału kryminalnego miejscowej komendy, mający wolne, zauważył znanego mu i dziwnie zachowującego się kierowcę chryslera. 23-latek na widok policjanta zaczął uciekać. Funkcjonariusz o zaistniałej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego, a sam ruszył w pościg za mężczyzną.  Na miejsce interwencji skierowano dodatkowe patrole Policji.

W tym czasie kierujący chryslerem wjechał do podziemnego garażu przy ul. Jagiełły. Policjant, przedstawiając się, nakazywał mężczyźnie zatrzymanie i opuszczenie auta. Jednak kierowca nie zrobił tego, wręcz przeciwnie - jechał samochodem wprost na interweniującego policjanta, uderzając go lusterkiem. Następnie sprawca wyskoczył z samochodu i próbował uciekać pieszo. Wtedy to między blokami przy ul. Daszyńskiego został zatrzymany przez nadjeżdżający patrol.

W trakcie pościgu sprawca wyrzucił z auta reklamówkę, w której prawdopodobnie mogły znajdować się narkotyki. Kilkusetgramowy pakunek trafił do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie, gdzie badają go eksperci.
Kierującym chryslerem to 23-letni Łukasz K. Mieszkaniec Giżycka, wcześniej notowany między innymi za sprawy narkotykowe, trafił do policyjnego aresztu.

Jeżeli okaże się, że zabezpieczone substancje to narkotyki, usłyszy zarzut. Policjanci, jak w każdej takiej sytuacji, wyjaśnią także źródło pochodzenia środków odurzających i to, czy mogły być przeznaczone do sprzedaży. Jeśli tak, zarzuty wobec Łukasza K. mogą być znacznie poważniejsze.

Prokurator wyjaśni także, czy podejrzewany, próbując uciekać, chciał pozbawić życia policjanta.

Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w wydziale kryminalnym z powodu urazu kręgosłupa, ręki i kolana trafił na obserwację do szpitala. Po badaniach policjant wrócił do domu.

(KWP w Olsztynie / mg)
 

Powrót na górę strony