Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego pobicia zatrzymany

Data publikacji 26.05.2013

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 45-letniego mężczyzny. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał informację o zgonie mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce skierowano policyjny patrol.  Okazał się, że zmarły, 45-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, ma na ciele obrażenia wskazujące na pobicie.

Wyjaśnieniem sprawy natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstwa doszło poprzedniej nocy na jednej ze skarżyskich ulic. Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin po zgłoszeniu, w ręce stróżów prawa wpadł 20-latek, podejrzewany o pobicie 45-letniego mężczyzny. Sprawca był już w przeszłości notowany za różne przestępstwa.

Usłyszał zarzut pobicia, którego skutkiem była śmierć osoby. Za to przestępstwo grozić mu może kara nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony