Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie zgromadzenia w stolicy

Data publikacji 26.05.2013

Zorganizowany w Warszawie „Marsz wyzwolenia konopi” przebiegał spokojnie. Policjanci zatrzymali 64 osoby, większość odpowie za posiadanie środków odurzających. Wśród zatrzymanych były również osoby nieletnie, którymi zajmie się sąd rodzinny.

Uczestnicy zebrali się około godziny dwunastej na Placu Defilad, skąd przeszli pod Sejm. Przemarsz przebiegał spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów. Zorganizowana manifestacja zakończyła się po godzinie dwudziestej.

Podczas zgromadzenia policjanci zatrzymali 64 osoby, większość odpowie za posiadanie środków odurzających. Dwie osoby zostały zatrzymane za usiłowanie kradzieży telefonu oraz za posiadanie telefonu z kradzieży. Jedna za nielegalne posiadanie amunicji. Wśród zatrzymanych był też  mężczyzna, który miał być doprowadzony do zakładu karnego.

Do komendy zostały przewiezione  też 3 osoby nieletnie, przy których znaleziono narkotyki. Nastolatkami najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny. Pozostali zatrzymani najprawdopodobniej usłyszą zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)
 

Powrót na górę strony