Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na bank

Data publikacji 27.05.2013

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na jedną z miejscowych placówek bankowych. Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani. W więzieniu mogą spędzić najbliższe 12 lat.

Do napadu doszło w miniony piątek. Około 12:30 do jednej z placówek bankowych przy ul. Sobieskiego weszli dwaj zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni. Sterroryzowali obsługę i obezwładnili klientów. Zażądali pieniędzy. Oczekując na otwarcie sejfu nie spodziewali się, że na zapleczu banku znajdowały się dwie kasjerki, którym udało się uciec przez okno. Kobiety natychmiast zaalarmowały o zdarzeniu czechowickich policjantów. Dzięki temu już po chwili na miejscu pojawili się mundurowi. Na ich widok sprawcy rzucili się do ucieczki. Wyskoczyli przez okno i rozdzielili się. W czasie pościgu policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Pierwszego z rabusiów zatrzymali niemal natychmiast. Drugi wpadł w ręce funkcjonariuszy po krótkim pościgu.

W czasie przeszukania 30-latka z Sosnowca i 29-letniego zabrzanina policjanci odnaleźli dwa pistolety. Odzyskali też całość zrabowanej wcześniej gotówki. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty. Pszczyński sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, tymczasowo aresztował obu mężczyzn. W przeszłości byli oni już karani za napady z bronią w ręku. Starszy z nich dodatkowo poszukiwany był listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia mogą spędzić w więzieniu najbliższe 12 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony