Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki za blisko 100 tys. zł nie trafią na rynek

Data publikacji 27.05.2013

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zatrzymali 30-latka z Piły. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu śledczy znaleźli i zabezpieczyli 3 kg narkotyków. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających wstępnie oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zajmujący się sprawą kryminalni interesowali się podejrzanym mężczyzną już od dłuższego czasu. Z zebranych w prowadzonym postępowaniu materiałów wynikało, że może być on w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających. Po kilku dniach pracy funkcjonariusze wytypowali miejsce, w którym podejrzany mężczyzna prawdopodobnie mógł przechowywać narkotyki.

Rano kryminalni wkroczyli do jednego z mieszkań w Pile. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli łącznie 3 kilogramy amfetaminy oraz marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne oraz urządzenia rozdrabniające. Na miejscu zatrzymany został również wynajmujący mieszkanie 30-letni mężczyzna. Usłyszał on już zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Policjanci ustalają skąd zatrzymany miał narkotyki i czy nimi handlował.

Na wniosek pilskiej prokuratury zatrzymany został aresztowany na trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony