Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli samochody marki Renault

Data publikacji 27.05.2013

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże samochodów na terenie Wrocławia. Sprawcy specjalizowali się w marce Renault. Do chwili obecnej funkcjonariusze udowodnili im 6 kradzieży o łącznej wartości około 250 tys. złotych. Obaj trafili na 3 miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Samochodowej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Trzebnicy i Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże samochodów. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 20 i 30 lat. Jak ustalili policjanci, sprawcy działali od kwietnia br. na terenie Wrocławia. Funkcjonariusze udowodnili im 6 kradzieży z włamaniem lub usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów. Zatrzymani specjalizowali się w autach marki Renault z rocznika 2010 m.in. Megane i Laguna. Straty jakie mogli spowodować to blisko 250 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, sprawdzają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie więcej takich czynów. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.w.  Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony