Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Team KGP nie zwalnia!

Data publikacji 27.05.2013

24 maja 2013 roku na w hali sportowej Centrum Rekreacyjno Sportowego Bielany w Warszawie odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji. Wzięła w nim udział reprezentacja Komendy Głównej Policji, zajmując I miejsce w Garnizonie Warszawskim.

Tydzień po tryumfie w meczu z Lublińcem wygranym 6:0 reprezentacja Komendy Głównej Policji, pod wodzą trenera Andrzeja Kuczyńskiego z CBŚ KGP, wzięła udział  w silnie obsadzonym halowym turnieju piłkarskim o miano najlepszej drużyny policyjnej w Garnizonie Warszawa.

W turnieju wystartowało 8 policyjnych reprezentacji z komend rejonowych KSP oraz drużyny z Biura Operacji Antyterrorystycznych i Komendy Głównej Policji. W fazie grupowej los nie był łaskawy i po losowaniu już w pierwszym meczu team KGP trafił na faworyzowany  zespół BOA. Po niezwykle zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu reprezentanci KGP zremisowali 1:1, strzelając wyrównującego gola na 17 sekund przed końcem spotkania.

Następne spotkaniach przebiegły  już po myśli trenera KGP, który zmienił ustawienie na bardziej ofensywne, co doprowadziło do trzech zwycięstw z rzędu w meczach grupowych - z 10 pkt KGP zajęła 1 miejsce. Z grupy na drugim (8 pkt) miejscu dającym awans do półfinału wyszli również komandosi z BOA. W meczu półfinałowym reprezentantom KGP przyszło zmierzyć się z zawsze groźną drużyną z Oddzialów Prewencji Policji w Warszawie. Zawodnicy KGP pokazali, jak powinno się grać  - przegrywając 0:1, w ciagu trzech ostatnich minut meczu strzelili cztery bramki. Były to najbardziej widowiskowe minuty w całym turnieju, za które to reprezentanci KGP otrzymali gromkie brawa na stojąco.

Drugi półfinał również stał na wysokim poziomie, a zmierzyli się w nim reprezentacja BOA i Komendą Rejonową Policji Warszawa VII. Mecz rozstrzygnęli na swoją korzść funkcjonariusze BOA, wygrywając 1:0 i to oni awansowali do wielkiego finału.

Finał był powtórką z meczu grupowego, ale tu już nie było mowy o remisie. Ktoś musial ten finał wygrać. Początek meczu był szachowaniem się nawzajem i czekaniem na błąd przeciwnika. Po takim schematycznym początku trener KGP Andrzej Kuczyński dał jasny sygnał  do bardziej ofensywnych ataków na bramkę przeciwnika. Okazało się, że były to trafne uwagi, bo już po kilku znakomitych akcjach doczekaliśmy się upragnionej przez zawodników KGP bramki strzelonej przez Bartosza Dobrońskiego z CSP w Legionowie. Po tej bramce  BOA rzuciło się do szaleńczych ataków, raz po raz próbując strzelić wyrównująco bramkę, ale bardzo mądrze prowadzona przez graczy z KGP gra obronna i szybki kontratak  były kluczowe dla końcowego wyniku meczu. I właśnie po jednym z takich szybkich kontrataków Bartosz Dobroński przepięknym golem na 2:0 pozbawił wszelkich złudzeń, kto jest najlepszy w Garnizonie Warszawskim.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla KGP, a Bartosz Dobroński z CSP w Legionowie dzięki kolejnym 2 bramkom zdobytym w meczu finałowym,został Królem Strzelców Turnieju.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się obydwie reprezentacje z Komendy Stołecznej Policji: Oddział Prewencji Policji w Warszawie z Komendą Rejonową Policji Warszawa VII. Był to bardzo ważny mecz, gdyż zwycięzcy walczyli o to, kto jest najlepszy wśród drużyn wystawionych z KSP. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla OPP w Warszawie i to oni stanęli na najniższym podium za KGP i BOA.
 
Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja turnieju i ooczywiście wysoki poziom sportowy startującch reorezentacji.

Po tym sukcesie reprezentanci Komendy Głównej Policji rozpoczynają przygotowania do Międzynarodowego Turnieju IPA GDYNIA 2013, który odbędzie się w dniach 28 - 29 czerwca w Gdyni.  Dodać należy, że w ubiegłym roku KGP zwyciężyla w tym prestiżowym turnieju i będzie chciała powtórzyć zeszłoroczny wynik.
 
Życzymy reprezentacji KGP kontynuowania świetnej passy oraz godnego reprezentowania polskiej Policji na arenie krajowej i zagranicznej.

Policyjne zmagania na boisku >>

Powrót na górę strony