Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził pokrzywdzonemu nielegalnie posiadaną bronią

Data publikacji 27.05.2013

Policjanci z Komisariatu III Policji w Kielcach zatrzymali 36–letniego mężczyznę, mieszkańca Kielc. Osoba ta podejrzewana jest o usiłowanie dokonania rozboju oraz posiadanie broni bez zezwolenia. 36–latek trafił do policyjnej celi. Teraz może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po południu. Sprawca zaczepił 32-letniego pokrzywdzonego w rejonie przystanku autobusowego w centrum Kielc. Grożąc mu bronią zażądał wydania pieniędzy. 32-latkowi udało się uciec, a po powrocie do domu zawiadomił policjantów.

Nieoceniona w tej sprawie jest również rola świadka, którym okazał się policjant prewencji z Kielc. Funkcjonariusz, w czasie wolnym od służby, zauważył na terenie miasta podejrzewanego, dziwnie zachowującego się mężczyznę i przekazał tę informację policjantom.

Krótko po zawiadomieniu o rozboju, funkcjonariusze nieopodal miejsca, gdzie doszło do przestępstwa, zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 36-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim rewolwer gazowy, na który nie posiadał pozwolenia. Sprawca trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie nie tylko za usiłowanie rozboju, ale również posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia.

(KWP w Kielcach /mj)

Powrót na górę strony