Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 27.05.2013

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców za złamanie prawa przed wczorajszym meczem Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze, kolejnych dwóch kibiców zachowywało się niewłaściwe podczas rozgrywek. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności, wobec dwóch zapadły już wyroki orzekające kary ograniczenia wolności i stadionowe zakazy.

Do zatrzymań doszło wczoraj w czasie meczu w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Około godziny 10.00 kibice przyjezdni - około 220 osób - oczekiwali przed bramą stadionu przy ul. Twardowskiego na planowe wejście na obiekt. Jeden z kibiców gości stojąc w drzwiach autobusu znieważył funkcjonariuszy słowami obelżywymi. Mundurowi postanowili zatrzymać tego mężczyznę, który nadal zachowywał się agresywnie, używał słów wulgarnych, nie reagował na wydawane polecenia, wobec czego mundurowi użyli siły fizycznej.

Interwencja policjantów w autobusie spowodowała nagły wzrost agresji u pozostałych kibiców, którzy postanowili "odbić kolegę". Mundurowi użyli zatem gazu pieprzowego wobec najbardziej agresywnych kibiców, którzy cały czas zachowywali się agresywnie wobec stróżów prawa.

Funkcjonariusze w związku ze znieważeniem i czynnym oporem zatrzymali dwie osoby: 22 i 23-letniego mężczyznę, kibiców przyjezdnych. W czasie trwania meczu inni pseudokibice rzucili petardę hukową oraz świetlną racę. Policjanci wytypowali i zatrzymali dwie kolejne osoby. Wśród nich był 18-letni mieszkaniec Szczecina oraz 32-letni mieszkaniec Warszawy. Obaj mężczyźni odpowiedzą za naruszenie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Teraz oczekują na decyzję Sądu.

Wszyscy zatrzymani zostali już rozliczeni przez Policję i prokuratorów, którzy przekazali sprawy do sądu. Wobec jednego z nich - 23 latka - sąd w trybie przyspieszonym wydał wyrok w postaci 4 lat ograniczenia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 500 złotych grzywny oraz dwuletni zakaz wstępu na wszystkie imprezy masowe. Natomiast drugi sprawca - 22 latek usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, nadzór kuratora, nakaz przeproszenia policjantów oraz także dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe.

Dzisiaj wobec dwóch kolejnych sąd wyda postanowienia.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony