Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kibic rzucił petardę pod wózek z rocznym dzieckiem

Data publikacji 28.05.2013

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który rzucił petardę hukową pod wózek spacerującej po Krakowskim Przedmieściu rodziny z dwóją dzieci. 33-letni Tomasz S. odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu rocznego chłopca i 7-letniej dziewczynki. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Było około 20:00, kiedy na Krakowskim Przedmieściu w okolicy Skweru Hoovera rozległ się wybuch. Chwilę później do pełniących tam służbę policjantów z dzieckiem na ręku podbiegła roztrzęsiona kobieta z prośbą o interwencję i pomoc. Z relacji kobiety wynikało, że w chwili, kiedy spacerowała z mężem i dwójką swoich małych dzieci, przypadkowy przechodzień, mężczyzna ubrany na biało z szalikiem w barwach Legii Warszawa, rzucił pod wózek petardę hukową, po czym się oddalił.

Kobieta bardzo dokładnie opisała przebieg zdarzenia, jego sprawcę oraz kierunek, w którym poszedł. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, wzywając wcześniej do dwójki dzieci pogotowie ratunkowe. W jednym z ogródków piwnych policjanci zatrzymali siedzącego tam mężczyznę, odpowiadającego podanemu wcześniej rysopisowi. 33-latka rozpoznała także kobieta oraz świadkowie zdarzenia.

Tomasz S. przyznał się do rzucenia petardy pod spacerówkę, w którym znajdował się roczny chłopiec i w idącą nieopodal 7-letnią dziewczynkę. Mężczyzna nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego postępowania. Za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara do 3 lat więzienia.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony