Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali Porsche skradzione na terenie Niemiec

Data publikacji 28.05.2013

Policjanci Ruchu Drogowego z KWP w Gorzowie Wlkp. odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Porsche Cayenne. Zatrzymany w tej sprawie obywatel Litwy usłyszał zarzut paserstwa. Mężczyzna odpowie też za kierowanie autem będąc w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę, 26 maja policjanci Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. otrzymali komunikat o tym, że kierujący samochodem osobowym Porsche Cayenne na niemieckich numerach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom Straży Granicznej w Świecku i prowadzony jest za nim pościg. Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia podjęli działania aby zatrzymać pojazd wjeżdżający na autostradę A2 w kierunku Poznania. Kierowca porsche jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów prowadzący auto zjechał z autostrady na drogę krajową 92. Po kilkuminutowym pościgu w miejscowości Mierczany desperat stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Mimo zdarzenia kierowca i pasażer wyszli z auta chcąc kontynuować ucieczkę piechotą. Po krótkim pościgu mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów.

Obywatel Litwy i Łotwy byli nietrzeźwi. Po sprawdzeniu przez dyżurnego w systemie policyjnym okazało się, że wskazane porsche /rok produkcji 2013/ zostało skradzione na terenie Niemiec. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i jest poszukiwany listem gończym. Odzyskany samochód wart był ponad 500 tysięcy złotych.

46-letni obywatel Litwy usłyszał zarzut paserstwa. Mężczyzna odpowie też za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

(KWP Gorzów Wlkp. / tk)

Powrót na górę strony