Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Jeżyc zatrzymali toaletowych oszustów

Data publikacji 28.05.2013

Pięciu oszustów zatrzymali policjanci z komisariatu Poznań Jeżyce. Mężczyźni pod pozorem wymiany sedesu w toalecie podkładali do podpisu dokumenty. Jak się okazało, był to kredyt na ponad półtora tysiąca złotych. Pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt osób z Wielkopolski. Oszustom grozi kara 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do policjantów z komisariatu Poznań Jeżyce zgłosiła się starsza kobieta. Poinformowała, że do jej mieszkania przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników administracji. Mężczyźni twierdzili,  ze doszło do awarii i konieczna jest wymiana sedesu. Po tej wymianie poprosili o podpisanie dokumentów. Kiedy odeszli okazało się, że przedłożone dokumenty to umowa kredytowa w wysokości ponad półtora tysiąca złotych.

Sprawą szybko zajęli się kryminalni. Ustalili, że mężczyźni mają jeszcze wspólników. Cała piątka została ustalona i zatrzymana. Podczas przeszukania u jednego z nich w mieszkaniu zabezpieczono segregator z dużą ilością umów. Wynikało z nich, że pod pozorem naprawy toaletowej usterki mogli uzyskać dużą liczbę wysokich kredytów, które w efekcie mieli spłacać nieświadomi ludzie.

Historia z uszkodzoną toaletą nie była jedyną przykrywką oszustwa. Wśród dokumentów znalazły się zapisy, że oszuści oferowali także cudowne masujące poduszki. Za jedną z nich uzyskali kredyt w wysokości dwóch tysięcy złotych. Ofiarą tego oszustwa padł mieszkaniec Kościana.

Policjanci zajmujący się tą sprawą sprawdzają teraz każdą umowę. Zwrócili się do wszystkich jednostek policji w całej Wielkopolsce o dotarcie do osób wymienionych w znalezionych umowach i wyjaśnienie, w jakich okolicznościach dokumenty te były podpisywane.

Za oszustwo grozi kara 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony