Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend na drogach

Data publikacji 02.06.2013

Dobiegł końca majowy długi weekend. Od środy do niedzieli w 458 wypadkach zginęło 49 osób, a 598 odniosło obrażenia ciała. W czwartek tylko w jednym wypadku na terenie województwa mazowieckiego zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci. Apelujemy do kierujących o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Podczas kolejnego w tym roku długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory - dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom nie umknie żaden pirat drogowy.

Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 458 wypadków, w których życie straciło 49 osób, 598 z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2295 pijanym kierującym. W czwartek nad ranem w Glinojecku (woj. mazowieckie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi jechało 8 osób. Na skutek wypadku zginęło 5 z nich, w tym dwoje dzieci. W województwie łódzkim w zderzeniu samochodu osobowego, autobusu i TIR-a śmierć poniosły dwie osoby a 6 trafiło do szpitala.

Nadal wśród głównych przyczyn wypadków są: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do kierujących o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

pb

Powrót na górę strony