Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową i samochodową

Data publikacji 31.05.2013

Policjanci zlikwidowali pod Białymstokiem plantację marihuany - 120 roślin rosło w specjalnych drewnianych rynnach, z systemem nawadniającym o zamkniętym obiegu, wentylacją i oświetleniem. Mundurowi przejęli także dziewięć samochodów, w których przerabiano numery identyfikacyjne. Dwie osoby usłyszały już zarzuty. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Białymstoku i KPP w Wołominie wieczorem weszli  na jedną z posesji w gminie Turośń Kościelna koło Białegostoku. Z ustaleń mundurowych wynikało bowiem, że właśnie tam, w domu należącym do 32-letniego mieszkańca okolic Warszawy, znajduje się duża plantacja marihuany. Wewnątrz, na specjalnie przystosowanym do tego poddaszu budynku, znajdował się szereg długich drewnianych rynien, w których było blisko 120 roślin konopi indyjskich, zaopatrzonych w system nawadniający o zamkniętym obiegu. Dodatkowo pomieszczenie wyposażone było w system wentylacyjny i oświetleniowy zapewniający sadzonkom idealne warunki wzrostu. Z wstępnych szacunków wynika, że z takiej liczby roślin można uzyskać ok. 6 tys. gramów żywicy lub ziela konopi o czarnorynkowej wartości detalicznej około 180 tys. złotych.

Ustalenia mundurowych wskazywały również, że mieszkający w okolicach Warszawy 32-letni właściciel tej domowej fabryki narkotyków najprawdopodobniej nie działał sam i jest powiązany z osobami podejrzewanymi o udział w procederze kradzieży i legalizacji pojazdów. W związku z tym funkcjonariusze wkroczyli do wytypowanych 9 mieszkań i domów na terenie województwa mazowieckiego. W trakcie przeszukań zabezpieczonych zostało tam 9 samochodów, w których policyjni eksperci z zakresu mechanoskopii ujawnili ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne pojazdów. Były to 4 toyoty, ford, honda, mazda, peugeot, a także lexus. Ich dodatkową cechą wspólną było to, że nie miały one dokumentów legalizacyjnych. Już wstępne ustalenia wskazały, że będąca wśród nich, warta 90 tys. zł, toyota avensis została skradziona na terenie kraju. Trwa teraz dalsza identyfikacja pozostałych pojazdów.

W miejscach, gdzie działali policjanci, zatrzymana została jedna kobieta i 5 mężczyzn, w tym również właściciel nielegalnej plantacji marihuany pod Białymstokiem. Spośród tego grona dwaj mężczyźni w wieku 32 i 35 lat usłyszeli już zarzuty: młodszy – zarzut nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste, starszy zaś – paserstwa kradzionego pojazdu. W stosunku do obu podejrzanych mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Sprawa ma charakter rozwojowy, a badający ją funkcjonariusze z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji przewidują kolejne zatrzymania.

(KWP w Białymstoku / mg)

Film Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową i samochodową

Opis filmu: narkotyki, samochody, marihuana, cbś, przestępczość samochodowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową i samochodową (format flv - rozmiar 19.58 MB)

Powrót na górę strony