Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awanturował się - wpadł z uprawą konopi

Data publikacji 31.05.2013

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, w związku z podejrzeniem o nielegalną uprawę konopi. Z zabezpieczonych krzewów, które funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu, można było uzyskać nawet do 1,5 tys. porcji handlowych marihuany. Sprawa wyszła na jaw podczas interwencji domowej.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi. Podejrzany, to 33-letni mieszkaniec Bielawy. Mężczyzna, który wpadł podczas interwencji, trafił do policyjnego aresztu.    

Do zdarzenia doszło w Bielawie. Starszy mężczyzna - mieszkaniec tego miasta, wezwał policjantów do uspokojenia awanturującego się wnuczka. Podczas prowadzonej interwencji, podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził specyficzny zapach środków odurzających, który unosił się w mieszkaniu.

Szybko okazało się, że 33-letni wnuczek w swoim pokoju uprawiał marihuanę. Funkcjonariusze znaleźli kilka krzewów, które znajdowały się w pokrowcach przypominających namiot. Z zabezpieczonych konopi można by było uzyskać nawet do 1,5 tys. porcji handlowych marihuany.

Teraz o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony