Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował oszukać starszą osobę

Data publikacji 03.06.2013

Policjanci zatrzymali 25-latka, który chciał wyłudzić od starszej kobiety pieniądze podając się za jej krewnego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę, do jednej z mieszkanek Radomia zadzwonił mężczyzna i podając się za jej krewnego poprosił o pieniądze. Tłumaczył, że jest w okolicy i musi odebrać towar. Twierdził, że ma problem z odbiorem towaru i nie ma wystarczającej ilości gotówki. Poprosił o przekazanie kilku tysięcy złotych. Kobieta, do której zadzwonił wstępnie zgodziła się. Razem z siostrą poszły do banku i wypłaciły potrzebną kwotę. Mężczyzna poinformował je, że sam nie może przyjechać po gotówkę, ponieważ nie może zostawić towaru, ale za chwilę pieniądze odbierze jego znajomy. Wtedy kobiety zaczęły mieć wątpliwości. Umówiły się z rzekomym krewnym na ulicy Nowogrodzkiej i jednocześnie poinformowały o całym zajściu policję.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji II i zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który przyszedł po pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut usiłowania oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Przypominamy - sposób działania sprawców w przypadku oszustw na tzw. wnuczka jest zawsze podobny. Oszuści zazwyczaj podają się za członków rodziny bądź bliskich znajomych. Podczas telefonicznej rozmowy proszą o pilne pożyczenie pieniędzy. Częstym motywem jest okazjonalny zakup samochodu lub mieszkania, zakup leków, pokrycie kosztów związanych ze skutkami kolizji lub leczenia szpitalnego. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Nie przekazujmy żadnych pieniędzy obcym osobom, a o takich przypadkach natychmiast powiadamiajmy Policję.

(KWP Radom / tk)

Powrót na górę strony