Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował ruchem pociągów pod wpływem alkoholu

Data publikacji 03.06.2013

Po anonimowym zgłoszeniu do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Giżycka, który jako dyżurny ruchu PKP, nadzorował ruch pociągów mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz Bogdan D. odpowie przed sądem.

Wczoraj, kilkanaście minut po godzinie 23 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał informację o tym, że dyżurny ruchu PKP w Giżycku  może być pijany. Na miejsce pojechał patrol policji. Jak się okazało, 45-letni pracownik kolei miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał pić alkohol w miejscu pracy. Ponadto w tym czasie miał nadzorować przejazd kilku pociągów relacji Olsztyn – Ełk, Szczecin – Białystok.  Bogdan D. trafił do policyjnego aresztu. Natomiast policjanci zabezpieczyli pustą butelkę po alkoholu oraz dokumentację służbową. O zaistniałej sytuacji powiadomiono także przełożonego 45-latka, który wyznaczył do pracy trzeźwego pracownika.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wykonywanie pod wpływem alkoholu pracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także reperkusji za pracę po alkoholu. Oprócz odpowiedzialności karnej, 45-latek musi liczyć się z karą dyscyplinarną.

(KWP Olsztyn / tk)

Powrót na górę strony