Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie oszustwa metodą na krewnego

Data publikacji 04.06.2013

Policjanci z komisariatu w Wawrze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie oszustwa. 19-latek, podając się za kuzyna, usiłował wyłudzić od pokrzywdzonej pieniądze. W sumie miało to być prawie 8 tys. złotych i 300 euro. Arkadiusz P. wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku, gdy przyszedł odebrać pieniądze. Prokurator na wniosek policjantów wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował Arkadiusza P. na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy i kryminalni z Wawra uzyskali informację o oszustwie, które miało zostać dokonane metodą na tzw. krewnego. Z informacji wynikało, że prawdopodobnie młody mężczyzna, podając się za kuzyna, chciał wyłudzić od pokrzywdzonej pieniądze. Dalsze czynności potoczyły się już bardzo szybko. Mężczyzna telefonujący do pokrzywdzonej oświadczył, że po pieniądze przyjedzie kolega. Gdy mężczyzna pojawił się na posesji zgłaszającej doszło do jego zatrzymania. W trakcie zatrzymania 19-latek zachowywał się agresywnie i próbował się uwolnić. Mężczyzna został szybko obezwładniony i doprowadzony do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca przestępstwa usiłował oszukać pokrzywdzoną na sumę prawie 8 tys. złotych i 300 euro.

19-latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Na wniosek policjantów z komisariatu przy Mrówczej, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd aresztował Arkadiusza P. na trzy miesiące.

Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienie wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony