Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie dolnośląskich policjantów w przestępczość samochodową i narkotykową

Data publikacji 05.06.2013

Zlikwidowanie „fabryki” narkotyków, gdzie zabezpieczono blisko 800 krzewów konopi i około 10 kilogramów marihuany o wartości ponad 300 tys. złotych, zabezpieczenie samochodów: Ferrari o wartości ponad 500 tys. złotych oraz Audi A6 o wartości ponad 120 tys. złotych, zlikwidowanie dziupli z częściami samochodowymi, pochodzącymi z kradzionych na terenie Europy aut marki VW T5, gdzie zidentyfikowano już na chwilę obecną 21 tego typu pojazdów oraz zatrzymanie 5 osób, to efekt realizacji, przeprowadzonej przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu i dolnośląsko – saksońskiej grupy Nysa.

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu przeprowadzili, wspólnie z policjantami dolnośląsko-saksońskiej grupy Nysa, akcję wymierzoną w przestępczość samochodową i narkotykową. Efektem działań jest zlikwidowanie „fabryki” narkotyków, dziupli z częściami pochodzącymi z aut kradzionych na terenie Europy, zabezpieczenie samochodów i narkotyków o wartości około miliona złotych oraz zatrzymanie 5 osób podejrzanych o przestępczy proceder, w tym dwóch obywateli Niemiec.

Policjanci prowadząc działania operacyjne zlokalizowali miejsca, gdzie znajduje się dziupla samochodowa i uprawa konopi na dużą skalę. Na podstawie zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, funkcjonariusze w dniu 4 czerwca br. przystąpili do realizacji. W wyniku prowadzonych od rana, w jednym czasie, w kilku miejscach działań policjanci ujawnili na terenie powiatu polkowickiego posesję, na której w jednym z budynków gospodarczych, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt i monitoring, prowadzona była na dużą skalę uprawa konopi. Zabezpieczono na miejscu blisko 800 krzewów i około 10 kilogramów marihuany o wartości nie mniejszej niż 300 tys. złotych. Budynek był też przygotowany pod kolejne uprawy.

Na terenie powiatu lubińskiego policjanci zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi. Już po wstępnej analizie funkcjonariusze zidentyfikowali części pochodzące z co najmniej 21 samochodów marki VW T5, skradzionych na terenie Europy. Ponadto ujawniono i zabezpieczono w związku  z podejrzeniem o nielegalne pochodzenie dwa samochody: Audi A6 o wartości ponad 120 tys. złotych, które zostało skradzione wcześniejszej nocy na terenie Niemiec, a także Ferrari o wartości ponad 500 tys. złotych.

W związku z przeprowadzoną realizacją, zatrzymanych zostało 5 osób, w tym dwóch obywateli Niemiec. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności przestępczej działalności.

(KWP Wrocław / tk)

Film Uderzenie dolnośląskich policjantów w przestępczość samochodową i narkotykową

Pobierz plik Uderzenie dolnośląskich policjantów w przestępczość samochodową i narkotykową (format mp4 - rozmiar 10.44 MB)

Powrót na górę strony