Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody strzeleckie o puchar KGP

Data publikacji 07.06.2013

Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Głównego Policji, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych zakończone. Celem zawodów było sprawdzenia umiejętności strzeleckich uczestników, ale także uczczenie funkcjonariuszy Policji poległych podczas wykonywania zadań służbowych.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która otrzymała puchary ufundowanie przez MSW i KGP. Wręczenia pucharów dokonali: w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych – Wicemarszałek Sejmu RP, Cezary Grabarczyk oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Na podium stanęli także funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (II miejsce) i Biura Ochrony Rządu (III miejsce). W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn najlepszym okazał się reprezentant Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a w konkurencji kobiet zwyciężyła przedstawicielka Biura Ochrony Rządu.

Turniej rozgrywany był również w konkurencjach: dla funkcjonariuszy pododdziałów AT i „Przyjaciół Policji”. Równolegle odbywały się pokazy Wydziału Realizacyjnego KSP, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej KSP, wystawa sprzętu i wyposażenia specjalistycznego, jak również wydawnictw policyjnych.

Zawody były okazją do doskonalenia umiejętności strzeleckich. Cel był jednak jeszcze jeden, cel bardzo ważny – upamiętnić policjantów, którzy zginęli w czasie służby, a także wesprzeć Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uchwałą Regionu CBŚ SGW IPA, było przekazanie kwoty z wpisowego od startujących w zawodach „Przyjaciół Policji” na pomoc niesianą podopiecznym Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Galeria zdjęć >>

źródło: IPA
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.08 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.26 MB)

Powrót na górę strony