Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 07.06.2013

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie dokonali przeszukania w jednej z firm na terenie Koszalina. Zabezpieczyli tam nośniki zawierające nielegalne oprogramowanie o wartości nie mniejszej niż 100 000 złotych.

Policjanci z koszalińskiego wydziału PG w jednej z koszalińskich firm zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Współpracowali z biegłymi sądowymi z zakresu informatyki. Na postawie poczynionych wcześniej ustaleń, na podstawie postanowienia prokuratora, dokonali przeszukania w jednej z firm na terenie Koszalina.

W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli sześć dysków oraz laptopa, w których ujawnili aplikacje uzyskane bez zgody osób uprawnionych. Wartość nielegalnego oprogramowania biegły oszacował wstępnie na wartość nie mniejszą niż 100 000 złotych.

Teraz zawartość twardych dysków zostanie poddana szczegółowej analizie biegłego. Dopiero po otrzymaniu ekspertyzy będzie wiadomo kto usłyszy w tej sprawie zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu za kradzież programu komputerowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony