Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka broń na piratów drogowych

Data publikacji 10.06.2013

Coraz częściej kierowcy na drogach powiatu lęborskiego mogą spotkać policjantów drogówki na motocyklach. Mundurowi dzięki tym szybkim maszynom dojadą szybciej na miejsce zdarzeń drogowych i w bardziej niedostępne miejsca, a ponadto stanowią bardzo dobrą i skuteczną broń w walce z piratami drogowymi.

Policjantów lęborskiej drogówki coraz częściej można spotkać na motocyklach, którymi patrolują drogę krajową K6 i wojewódzką W214. Mundurowych z Lęborka, mających na wyposażeniu jedne z szybszych motocykli w polskiej Policji - Yamaha Fazer YZF-1S z silnikiem o poj. silnika 1000 cm3, 150 KM i masie 265 kg, których przyspieszenie do setki wynosi 3,2 sekundy, coraz częściej mogą napotkać kierowcy poruszający się po drogach powiatu lęborskiego. Wykorzystanie tego typu sprzętu w codziennej służbie pozwala policjantom po specjalistycznych kursach jazdy na jeszcze lepsze zabezpieczenie dróg i reagowanie na wykroczenia kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego. 

Policjanci do codziennej służby zabierają ze sobą specjalistyczny sprzęt, taki jak nowoczesne alkosensory, laserowy miernik prędkości, jak również przenośny defibrylator. Większość policjantów lęborskiej drogówki pełniących służbę na motocyklach posiada ponadto specjalistyczne przeszkolenie Ratownika Medycznego, co w połączeniu z szybkością maszyn, dzięki którym dotrą oni jako pierwsi na miejsce wypadku drogowego, może uratować życie uczestników.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film Szybka broń na piratów drogowych

Opis filmu: motocykle, ruch drogowy, kontrole drogowe

Pobierz plik Szybka broń na piratów drogowych (format mp4 - rozmiar 8.56 MB)

Powrót na górę strony