Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ udaremniło wyłudzenie towaru

Data publikacji 12.06.2013

Policjanci CBŚ udaremnili w powiecie oławskim wyłudzenie z jednej z firm towaru o wartości blisko 60 tys. złotych. Zatrzymano trzech podejrzanych, którzy pod pozorem wykonania międzynarodowej usługi transportowej do Kijowa, posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Zabezpieczono szereg dokumentów i tablic rejestracyjnych, które wskazują na możliwość popełniania podobnych przestępstw na terenie Polski lub Unii Europejskiej. Dwaj obywatele Ukrainy i Polak zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, w wyniku przeprowadzonej realizacji, udaremnili wyłudzenie towaru o wartości nie mniejszej niż 57 tys. złotych. Sprawcy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby – dwóch obywateli Ukrainy i obywatela Polski.

Podejrzani pojawili się w jednej z firm działających na terenie powiatu oławskiego pod pozorem wykonania międzynarodowej usługi transportowej do Kijowa. Podstawili do załadunku mydła w płynie i ręczników papierowych zestaw ciężarowy, którego kierowca posługiwał się sfałszowanymi dokumentami pojazdu, identyfikującymi kierowcę oraz firmę transportową.

Podejrzani poruszali się ciągnikiem siodłowym z naczepą oraz Audi Q7. Oba pojazdy zostały zabezpieczone. Podczas sprawdzenia pojazdów policjanci znaleźli i zabezpieczyli szereg dokumentów i tablic rejestracyjnych, które wskazują na możliwość popełniania innych podobnych przestępstw na terenie Polski lub Unii Europejskiej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzut usiłowania oszustwa i wyłudzenia towaru, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, cała trójka została decyzją sądu tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film CBŚ udaremniło wyłudzenie towaru

Opis filmu: cbś, wyłudzenia, oszustwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ udaremniło wyłudzenie towaru (format flv - rozmiar 7.94 MB)

Powrót na górę strony