Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z podrobioną odzieżą i perfumami

Data publikacji 12.06.2013

Koneccy policjanci zatrzymali 55-letniego właściciela sklepu, który sprzedawał w nim odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 sztuk ubrań różnego rodzaju. Ich wartość została oszacowana na kwotę ponad 160 tys. złotych. Natomiast funkcjonariusze ze Szczecina zatrzymali trzy osoby podejrzewane o wprowadzanie do obrotu towaru z podrabianymi znakami towarowymi. Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwszą sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich, wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze wpadli na trop 55-latka, który zajmował się handlem odzieżą. Mężczyzna prowadził swój sklep w Końskich. Tam sprzedawał m.in. różnego rodzaju koszule, spodnie i bluzy sportowe. Jak się jednak okazało, nie wszystkie z nich posiadały oryginalne znaki towarowe, znanych firm z całego świata

Funkcjonariusze wczoraj zawitali do jego lokalu. Podczas przeszukania stróże prawa zabezpieczyli ponad 1000 sztuk  odzieży. Jak wstępnie ustalili mundurowi, mężczyzna naraził firmy na straty w kwocie około 160 tys. zł. Teraz 55-latkowi z gm. Końskie może grozić kara wysokiej grzywny oraz 5-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Kielcach / mj)

***

Natomiast funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali trzy osoby podejrzewane o wprowadzanie do obrotu towaru z podrabianymi znakami towarowymi.

Do zatrzymań doszło w miejscach, gdzie prowadzona była sprzedaż tj. na dwóch targowiskach znajdujących się w centrum Szczecina. W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset przedmiotów znanych światowych marek o wartości ok. 57 tys. zł.   W związku z tym zatrzymano dwóch mężczyzn i jedną kobietę w wieku od 37 do 48 lat, którzy sprzedawali  perfumy i odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty  z ustawy prawo własności przemysłowej. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

  • KWP Kielce
  • KWP Kielce
  • KWP Kielce
  • KWP Kielce
  • KWP Szczecin
  • KWP Szczecin
Powrót na górę strony