Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 12.06.2013

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Leśnica uratowali mężczyznę, który nosząc się z zamiarem targnięcia na własne życie, wszedł na dach jednego z budynków. Dzięki podjętej interwencji i prowadzonym przez policjantów negocjacjom, udało się odwieść desperata od jego zamiarów. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca 2013 r. około godziny 18.00. Policjanci uzyskali od jednego z mieszkańców informację o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który wszedł na dach jednego z okolicznych budynków, grożąc że popełni samobójstwo. Na miejsce niezwłocznie udał się policyjny patrol.

Stojący na dachu mężczyzna był bardzo pobudzony, stawał na gzymsie, grożąc samobójstwem. Nerwowo się rozglądał podejrzewając, że policjanci w mundurach będą chcieli go siłą ściągnąć z dachu. Po około 1,5 godzinnych negocjacjach, argumenty przedstawiane przez funkcjonariuszy zaczęły w końcu docierać do zdesperowanego mężczyzny.

Widząc, że mężczyzna zaczyna się uspakajać, policjanci zaczęli go przekonywać do zejścia z dachu budynku. W ciągu kilku kolejnych minut, policjantom udało się sprowadzić mężczyznę na ziemię. 31–letni mieszkaniec Wrocławia został przewieziony na konsultacje do szpitala.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony