Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na bank zatrzymani w trakcie ucieczki

Data publikacji 13.06.2013

Gdańscy policjanci z komendy miejskiej przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami z KWP zatrzymali na gorącym uczynku sprawców napadu na placówkę bankową. Jeden z mężczyzn przedmiotem, który wyglądał jak broń zastraszył obsługę i ukradł pieniądze. Drugi czekał na niego w zaparkowanym w pobliżu samochodzie. Śledczy sprawdzają czy mają oni związek z innymi napadami, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Trójmiasta.

Wczoraj około południa policjanci kryminalni zatrzymali dwóch sprawców napadu, do którego doszło na gdańskiej Zaspie. Jeden z mężczyzn z przedmiotem, który wyglądał jak broń wszedł do oddziału i zastraszył obsługę. Następnie z pieniędzmi wybiegł z budynku, w samochodzie czekał na niego drugi ze sprawców. Chwilę po tym jak mężczyźni ruszyli samochodem, zostali zatrzymani przez policjantów, którzy byli w pobliżu.

19 i 21-letni gdańszczanie trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przez cały czas pracują nad tymi sprawami. Policjanci sprawdzają również, czy zatrzymani mają związek z innymi napadami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Trójmiasta. Mężczyźni w najbliższym czasie będą przesłuchiwani przez prokuratora.

Od kilku miesięcy śledczy i kryminalni z Komendy Miejskiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej prowadzą intensywne działania dotyczące napadów na placówki bankowe. Po ostatnich napadach, do których doszło na terenie Gdańska Komendant Miejski mł. insp. Zbigniew Pakuła powołał specjalną grupę operacyjną. W jej skład wchodzą sami doświadczeni funkcjonariusze. Ich zadaniem było rozwiązanie spraw napadów, czyli jak najszybsze zatrzymanie sprawców. Policjanci wykonali szereg czynności, sprawdzili każdą uzyskaną informację, każdy sygnał, który do nich trafił.

Nawiązali kontakt praktycznie ze wszystkimi placówkami bankowymi na terenie Gdańska. Rozmawiali z ich pracownikami m.in. o tym jak należy się zachować w chwili napadu. Przeprowadzili również szereg czynności operacyjnych. Ich praca szybko przyniosła oczekiwane efekty.

Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest zbrodnią, zagrożoną karą wieloletniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony