Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanych o kradzież samochodu

Data publikacji 17.06.2013

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni podejrzani o włamanie i kradzież samochodu. Wrocławscy policjanci zatrzymali ich po pościgu, po tym jak nie zatrzymali się do kontroli i kilkakrotnie uderzyli w radiowóz. Skradzione auto o wartości 40 tys.zł odzyskano. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zwrócili uwagę na opla zefirę poruszającego się w okolicach wrocławskiej Długołęki. Policjanci próbowali zatrzymać auto do kontroli, jednak kierujący samochodem nie zareagował na sygnały do zatrzymania i podjął próbę ucieczki uderzając kilkakrotnie w radiowóz. Następnie kierujący wraz z pasażerem wyskoczyli z auta i zaczęli uciekać dalej pieszo. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani. Jak się okazało, są to dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 40 i 42 lat. Policjanci ustalili, że auto zostało skradzione pod koniec maja br. na terenie dzielnicy Krzyki, a jego wartość to ok. 40 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie oraz ustalają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie więcej takich czynów.

Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Areszt dla podejrzanych o kradzież samochodu

Opis filmu: kradzieże samochodów, przestępczość samochodowa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla podejrzanych o kradzież samochodu (format flv - rozmiar 4.08 MB)

Powrót na górę strony