Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

72 zarzuty oszustw przy pośrednictwie pracy

Data publikacji 17.06.2013

34-latka z powiatu krapkowickiego usłyszała 72 zarzuty oszustw przy pośrednictwie pracy za granicą. Za takie czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Zdzieszowic pracowali od października 2012 r. nad sprawą oszustw związanych z pośredniczeniem przy załatwianiu pracy. Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanej 72 zarzutów oszustw na szkodę osób starających się o wyjazd do pracy za granicą.

Kryminalni ustalili, że podejrzana 34-letnia mieszkanka Zdzieszowic podając się za przedstawiciela jednej z firm z Katowic, zajmującej się pośrednictwem przy znalezieniu pracy za granicą, pobierała od poszkodowanych zaliczki związane z załatwieniem pracy za granicą, w kwotach od 250 do 500 złotych. Natomiast od grudnia 2012 r., prowadząc już swoją firmę, miała oszukać kolejne osoby działając w ten sam sposób. Pieniądze miały być przeznaczone na transport, mieszkanie oraz załatwienie pracy za granicą.

Poszkodowani w tej sprawie pochodzą z różnych województw. Kontakt z podejrzaną nawiązywali telefonicznie lub przez internet.

(KWP Opole / tk)

Powrót na górę strony