Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściciel kantoru z zarzutami oszustwa

Data publikacji 18.06.2013

Do policyjnego aresztu trafił wczoraj mieszkaniec Kielc, który - prowadząc kantor - przywłaszczył powierzoną mu gotówkę. 34-latek już usłyszał w tej sprawie zarzuty. Jak szacują policjanci, kwota przywłaszczonych w ten sposób pieniędzy może sięgnąć nawet kilku milionów złotych. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze od pewnego czasu przyjmowali zawiadomienia, z których wynikało, że właściciel jednego z kieleckich kantorów przywłaszczał powierzoną mu gotówkę. Tylko jeden z pokrzywdzonych stracił w ten sposób 650 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, właściciel kantoru przyjmował od innych osób pieniądze w różnej walucie. Na powierzoną w ten sposób gotówkę wystawiał też odpowiednie zaświadczenia. Część  osób przekazywała mu pieniądze w ramach pożyczki, inne z chęci ich pomnożenia. Jak się okazało, 34-latek zniknął, a wraz z nim wszystkie pieniądze.

Funkcjonariusze szacują, że łączna kwota, jaką mógł przywłaszczyć Aleksander Z., to nawet kilka milionów złotych. Do policjantów zgłaszają się kolejne osoby, które straciły w ten sposób swoje oszczędności.

Wczoraj 34-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzuty oszustwa na łączną kwotę 3,6 mln złotych. Dzisiaj, decyzją sądu, 34-latek został tymczasowo aresztowany. Za oszustwo o znacznej wartości grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zajmują się nią policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony