Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany jedenastoma listami gończymi oszust w rękach policji

Data publikacji 19.06.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego żyrardowskiej policji zatrzymali w Gdańsku 30-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg oszustw na terenie całego kraju, w tym na terenie powiatu żyrardowskiego. Mężczyzna poszukiwany był jedenastoma listami gończymi przez policję w całej Polsce m.in. za kradzieże oraz fałszerstwa.

Pierwsze zawiadomienie o oszustwie polegające na sfałszowaniu umowy kupna-sprzedaży pojazdu wpłynęło do komendy w Żyrardowie w połowie czerwca br. Podczas wyjaśniania tej sprawy przez funkcjonariuszy z Żyrardowa okazało się że oszust, który posługiwał się fałszywymi danymi, na terenie powiatu żyrardowskiego dopuścił się między innymi kradzieży kruszywa na kwotę kilkunastu tysięcy złotych, pobrał również zaliczkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych za sprzedaż samochodu.

Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyzna ma na koncie różnorodne oszustwa, nie oszczędził nawet swojego kolegi, którego okradł. Okazało się, że jest on poszukiwany aż jedenastoma listami gończymi przez policję w całym kraju, między innymi za oszustwa, kradzieże oraz fałszerstwa.

Ustalenia żyrardowskich funkcjonariuszy doprowadziły ich nad polskie wybrzeże i tam wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 30-latka. Najbliższe lata oszust spędzi w zakładzie karnym.

(KWP Radom / tk)

Powrót na górę strony