Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napady na banki

Data publikacji 19.06.2013

Dolnośląscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o liczne napady na banki na terenie kraju. Do zatrzymania kompletnie zaskoczonego mężczyzny, bez stałego miejsca zamieszkania, doszło w jednym z moteli. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także atrapę pistoletu, którym posługiwał się sprawca. Na chwilę obecną policjanci udowodnili mu co najmniej 7 tego typu przestępstw.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez dolnośląskich policyjnych antyterrorystów, zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego mężczyznę podejrzanego o liczne napady rabunkowe na placówki bankowe funkcjonujące na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska oraz reszty kraju. Sprawca posługiwał się przedmiotem przypominającym broń. Na chwilę obecną policjanci udowodnili zatrzymanemu co najmniej 7 tego typu przestępstw. Zabezpieczono także atrapę pistoletu, którym sprawca posługiwał się podczas napadów. Jego łupem padło przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do rozpracowania i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napady na placówki bankowe doszło po tym, jak nieznany jeszcze wówczas sprawca, na początku czerwca br. dokonał dwóch napadów na placówki w Wałbrzychu i Legnicy. Wykonane na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny oraz przeprowadzone przez policjantów z wałbrzyskiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu dalsze ustalenia pozwoliły na zebranie materiału, który dał podstawę do typowania osoby podejrzanej o wymienione przestępstwa.

Okazał się nim 34–letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Dolnośląscy policjanci, prowadząc dalsze działania operacyjne, ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie województwa mazowieckiego. Do zatrzymania doszło 18 czerwca 2013 r. Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, wspierani przez dolnośląskich policyjnych antyterrorystów, weszli w nocy do jednego z moteli na terenie powiatu płockiego, gdzie zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę. Na miejscu zabezpieczono atrapę pistoletu, którym posługiwał się sprawca napadów. Jak wynika z ustaleń mundurowych, w chwili zatrzymania podejrzany przygotowywał się do kolejnego tego typu przestępstwa.

Zatrzymany był już wcześniej notowany za rozboje. W chwili zatrzymania przebywał na ucieczce z zakładu karnego. Był też poszukiwany przez policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego w związku z napadem na tamtym terenie. Na chwilę obecną dolnośląscy funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu co najmniej 7 tego typu przestępstw – napady na terenie województwa dolnośląskiego: we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy oraz trzy napady na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego, a także usiłowanie napadu na terenie województwa wielkopolskiego.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczej działalności mężczyzny, w tym także czy ma on na swoim koncie jeszcze inne tego typu napady. Za przestępstwa, o które jest on podejrzany, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / tk)

Film Zatrzymany za napady na banki

Pobierz plik Zatrzymany za napady na banki (format mp4 - rozmiar 15.63 MB)

Powrót na górę strony