Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymało członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym

Data publikacji 19.06.2013

9 osób, w tym członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym oraz osoby współpracujące z grupą, zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Wśród zatrzymanych jest m.in. była żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej Monika B. ps.Słowikowa podejrzana o kierowanie grupą.

Do zatrzymań doszło m.in. w Warszawie w ramach śledztwa nadzorowanego przez Wydział V do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. W ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego wpadło łącznie 9 osób, w tym członkowie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej w latach 2001 – 2007. Zatrzymana została m.in. była żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej Monika B. ps.Słowikowa podejrzana o kierowanie grupą, członkowie grupy - Leszek S. ps.Czarek, Wojciech P. ps.Puchacz - oraz osoby z nimi współpracujące.

Jak wynika z ustaleń, zatrzymani dopuścili się licznych przestępstw, w tym m.in. obrotu na wielką skalę substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi, wymuszeń rozbójniczych, oszustw, wymuszeń haraczy czy korumpowania funkcjonariuszy państwowych.

Po usłyszeniu zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handlu znacznymi ilościami środków odurzających, wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów oraz przestępstw o charakterze korupcyjnym, decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli, 5 osób zostało aresztowanych na okres 3 miesięcy, a wobec pozostałych prokurator zdecydował o zastosowaniu środków o charakterze wolnościowym.

(CBS KGP / mw)
 

Powrót na górę strony