Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Data publikacji 21.06.2013

Policjanci Centralnego Biuro Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zabezpieczony alkohol najprawdopodobniej miał trafić na targowiska oraz do lokali gastronomicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dwóch mężczyzn usłyszało już zarzuty.

zabezpieczony alkohol najprawdopodobniej miał trafić na targowiska oraz do lokali gastronomicznych na terenie województwa zachodniopomorskiegoRozlewnia była usytuowana w zabudowaniach gospodarczych na prywatnej posesji w jednej z miejscowości powiatu sławieńskiego. Funkcjonariusze po wejściu do wnętrza odkryli kompletną linię technologiczną do odkażania i rozlewania alkoholu wraz z niezbędnymi odczynnikami chemicznymi. Ponadto znaleźli tam 2350 litrów odkażonego alkoholu bez polskich znaków akcyzy przygotowanego do sprzedaży.

Rynkowa wartość alkoholu to około 188 tys. złotych, a uszczuplenia wynikające z niezapłaconej akcyzy wynoszą prawie 110 tys. złotych. Ujawniony i zabezpieczony alkohol najprawdopodobniej miał trafić na targowiska oraz do lokali gastronomicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe. Zarzut nielegalnej produkcji alkoholu postawiono dwóm mężczyznom z powiatu sławieńskiego. Za ten czyn grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony