Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali spalić plantację konopi – wpadli w ręce policjantów CBŚ

Data publikacji 25.06.2013

Zlikwidowana plantacja konopi, zabezpieczone ponad 300 krzewów oraz ponad 20 kg suszu o wartości rynkowej nie mniejszej niż 350 tys. zł, a także zatrzymane na gorącym uczynku 4 osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe, to efekt realizacji przeprowadzonej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymani odpowiedzą także za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia znacznych rozmiarów, ponieważ chcąc zatrzeć ślady przestępczej działalności, podpalili budynek, w którym prowadzona była uprawa.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zajęli się sprawą po tym, jak w ostatnim czasie ustalili, że na terenie gminy Strzegom, w powiecie świdnickim znajduje się dużych rozmiarów plantacja konopi. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy zgromadzonego materiału, funkcjonariusze zlokalizowali konkretną posesję i budynek gospodarczy, w którym prowadzona była uprawa. Gdy policjanci weszli na teren posesji, przebywający wewnątrz budynku podejrzani, chcąc szybko zatrzeć ślady przestępczej działalności, podpalili jego pomieszczenia. Z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się ogień, rozmiar powstałego pożaru oraz realne zagrożenie dla bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców i mienia, w akcji gaśniczej brało udział kilka jednostek straży pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru, na piętrze spalonego budynku, policjanci znaleźli wydzielone pomieszczenie, w którym znajdowała się plantacja konopi. Było tam też miejsce, w którym sprawcy suszyli ścięte już rośliny. Zabezpieczono ponad 300 krzewów oraz ponad 20 kilogramów suszu o wartości rynkowej nie mniejszej niż 350 tys. złotych. Na miejscu, podczas działań funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 34 lat, mieszkańców powiatów świdnickiego i legnickiego, podejrzanych o nielegalną uprawę i wytwarzanie środków odurzających. Oprócz przestępstw narkotykowych, zatrzymani będą także odpowiadać przed sądem za to, że podpalając budynek sprowadzili bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia znacznych rozmiarów.

Cała czwórka usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Cześć z zatrzymanych osób była już wcześniej notowana za przestępstwa narkotykowe.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Próbowali spalić plantację konopi – wpadli w ręce policjantów CBŚ

Opis filmu: cbś, konopie, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Próbowali spalić plantację konopi – wpadli w ręce policjantów CBŚ (format flv - rozmiar 10.7 MB)

Powrót na górę strony