Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za propagowanie treści faszystowskich

Data publikacji 28.06.2013

Policjanci zatrzymali 36-letniego obywatela Białorusi, który na ścianie przejścia podziemnego narysował dwie swastyki. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna od tygodnia przebywa w Polsce nielegalnie. Decyzję o jego wydaleniu wydał Wojewoda Mazowiecki. Na wniosek policjantów prowadzących tę sprawę i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obywatela Białorusi na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek około 10:00 w przejściu podziemnym na Rondzie Dmowskiego. Policjanci pełniący służbę w tym rejonie zauważyli mężczyznę, który na jednej ze ścian narysował flamastrem dwie swastyki. Reakcja policjantów na tego typu zachowanie mogła być tylko jedna. Po wylegitymowaniu okazało się, że podejrzanycm o to przestępstwo jest 36-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego postępowania.

Szybko wyszło też na jaw, że 36-latek od tygodnia przebywa na terenie Polski nielegalnie. Decyzję o jego wydaleniu z terenu RP z uwagi na wygaśnięcie wizy wydał Wojewoda Mazowiecki. Na wniosek policjantów prowadzących tę sprawę oraz prokuratury sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu obywatela Białorusi na 3 miesiące.

Za publiczne propagowanie treści faszystowskich 36-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony